Veríme, že pevné priateľské vzťahy
sú základom úspechu

Budujeme našu firmu na pilieroch rodiny a priateľstva, a to hneď na viacerých úrovniach

Naši zamestnanci nie sú len kolegovia.

Sú súčasť našej veľkej rodiny. Dbáme na priateľskú atmosféru, kde má každý priestor na rast a rozvoj. Vzájomná podpora a súdržnosť nám pomáhajú prekonávať prekážky a nachádzať efektívne riešenia.

Rovnaký prístup uplatňujeme aj
v zákazníckych vzťahoch

Usilujeme sa o budovanie dlhodobých partnerstiev založených na dôvere a spoľahlivosti. Každý klient je pre nás jedinečný a venujeme mu maximálnu individuálnu starostlivosť. Naše otvorené a transparentné jednanie vám zaručí, že nikdy nebudete len číslom v tabuľke.

Na 1. miesto

vždy kladieme zákazníka.

Zdieľame s vami
našu cestu

Ako sme začínali?

Naša spoločnosť vstúpila na trh v roku 2013 ako súčasť novovzniknutej skupiny Schemnitz Group (Schemnitz bol pôvodný nemecký názov Banskej Štiavnice), od ktorej je odvodený v súčasnosti aj náš názov – SG AUTO. Vďaka tejto spolupráci sa nám podarilo hneď na začiatku našej cesty získať cenné know-how. To nám umožnilo rýchlo napredovať a poskytovať klientom nadštandardné benefity. 

Všetko to začalo prvými ôsmimi autami a postupne sa pridávali ďalšie. Vždy sme kládli zákazníkov na prvé miesto. Vieme, že automobilový trh je veľmi konkurenčné a dynamické prostredie. Aby sme dokázali, že spolupráca s nami je tou správnou voľbou a zaručili maximálnu kvalitu, neustále sme hľadali spôsoby, ako sa čo najflexibilnejšie prispôsobovať novým trendom a požiadavkám. Vďaka veľkému počtu objednávaných vozidiel sme od našich dodávateľov schopní získať zaujímavé podmienky a prinášať vám tak len tie najlepšie ponuky. Postupne sme si získali dôveru aj tak silného finančného partnera akým je Raiffeisen banka. Dnes je SG AUTO jednou z najväčších spoločností na Slovensku a v Českej republike vo svojom obore. Našim partnerom sme úspešne dodali už takmer 18 000 vozidiel.

Logo a jeho odkaz

Nie je náhodou, že logo SG AUTO je v odtieni ružového zlata. Banská Štiavnica (nemecky Schemnitz) bola v 10. storočí dôležitým centrom obchodu a baníctva.

Zlato symbolizuje silu a stabilitu. Samotné čisté zlato však nie je vhodné na výrobu šperkov, pretože je príliš mäkké. Podobne je to aj s ľuďmi – potrebujeme kvalitnú kombináciu sily, trvácnosti a pevnosti, ale aj ľudskosti. Iba tak vznikne zmes s vysokým potenciálom pre udržateľný rozvoj. Meď, ktorá dodáva zlatu jeho jemnú ružovú farbu, je jedným z najodolnejších kovov. Práve vďaka nej je výsledný produkt z ružového zlata trvácnejší.

Okrem toho, niektoré kovy časom strácajú lesk kvôli chemickým reakciám so vzduchom, ale pri ružovom zlate sa to nestáva.

Na tomto princípe chce SG AUTO pokračovať. Aktívne a neustále hľadáme správnu kombináciu ľudí, riešení a prístupov, ako dosiahnuť úspech, a tým budovať dlhodobé partnerstvá.

Naša vízia

Počas nášho pôsobenia na trhu sme si vybudovali pevné vzťahy s oficiálnymi dílermi a importérmi rôznych značiek, prevažne osobných automobilov. Práve vďaka týmto dlhoročným vzťahom dokážeme s obchodnými partnermi zvládať aj turbulentné obdobia a časté zmeny, ktoré sa v posledných rokoch stali bežnou súčasťou nášho pracovného života. 

Chceme aj naďalej vytvárať dlhodobé vzťahy s dodávateľmi aj odberateľmi a budovať priestor, v ktorom skutočné hodnoty majú prednosť pred rýchlym ziskom. Napriek rastu a neustálym zmenám na trhu i vo výrobe stále kladieme dôraz na naše hodnoty. Držíme slovo a zakladáme si na férových obchodných vzťahoch a individuálnom prístupe k zákazníkovi.

 • 2013Vznik SG AUTO

  Základy pre vznik našej spoločnosti tvorili spojenia so spoločnosťou EuroCoC. Na trh sme vstúpili ako súčasť novovzniknutej skupiny Schemnitz Group, od ktorej je odvodený názov – SG AUTO. Vďaka tejto spolupráci sme na začiatku našej cesty získali cenné know-how. 
 • Zakladatelia

  Peter Prazňák, Michal Matys, Tomáš Polerecký
 • 2015

  Našim partnerom sme úspešne dodali prvých 1000 vozidiel a rozširujeme náš tím – sťahujeme sa do samostatných priestorov Aupark Tower.
 • Spoločnosť Schemnitz

  Zameranie na financovanie zahraničných obchodov najmä v Číne.
 • SG AUTO

  Zameranie na export vozidiel do krajín západnej Európy a celého sveta.
 • 2018

  Naše obchody rastú a s nimi i náš tím – sťahujeme sa do väčších priestorov, stále v modernej budove Aupark Tower v Bratislave.
 • 2020

  Úspešne sme dodali už viac ako 10 000 vozidiel, vrátane niekoľkých stoviek vozidiel ročne dodaných našim partnerom v Číne.
 • 2021

  Odkúpením podielov spoločnosti sa pán Prazňák stáva jediným majiteľom SG AUTO s.r.o.
 • 2023Otvorenie prvého showroomu

  www.stellacar.sk
  SG AUTO otvorilo svoj prvý showroom určený pre B2C segment v Bratislave, Lamači, kde prináša autá pre všetkých, s pridanou hodnotou – autá sú odovzdávané v top stave, s jasnou históriou. Celý tím SG AUTO sa presúva do nových priestorov pod strechou showroomu Stella Car. 
 • 2024Súčasnosť SG AUTO

  Sme dynamická exportná spoločnosť, ktorá sa orientuje výlučne na B2B segment. Každý mesiac úspešne distribuujeme stovky vozidiel desiatkám partnerov nielen v EÚ.
 • 2024+Staňte sa súčasťou našej budúcnosti

  Buďte aj vy obchodným partnerom dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti. V prípade záujmu o spoluprácu nás neváhajte kontaktovať.

Dôvera
Spoľahlivosť
Férový prístup

Sme členmi

Sme členmi Európskej asociácie nezávislých obchodníkov s automobilmi a Spolkového nemeckého zväzu voľných predajcov, ktorých členmi sú len vybrané a schválené medzinárodné firmy z oblasti automobilového priemyslu. Vďaka tomu tieto asociácie už desiatky rokov zaručujú potenciálnym novým obchodným partnerom dôveryhodnosť ich členov. SG AUTO je jedným z nich.

European Association
of Independent
Vehicle Traders

Bundesverband
freier
KFZ- Händler e.V.

Sme členmi

Sme členmi Európskej asociácie nezávislých obchodníkov s automobilmi a Spolkového nemeckého zväzu voľných predajcov, ktorých členmi sú len vybrané a schválené medzinárodné firmy z oblasti automobilového priemyslu. Vďaka tomu tieto asociácie už desiatky rokov zaručujú potenciálnym novým obchodným partnerom dôveryhodnosť ich členov. SG AUTO je jedným z nich.

European Association
of Independent
Vehicle Traders

Bundesverband
freier
KFZ- Händler e.V.